У музеї історії Корсунь-Шевченківської битви створена виставка «Хвилина мовчання пекуча й терпка», приурочена до Дня пам’яті та примирення.

На виставці представлено 36 експонатів з фондової колекції Заповідника, які розповідають про корсунців, котрі загинули на фронтах війни або були розстріляні нацистами на окупованій території, а також про в’язнів концтаборів й «остарбайтерів».

Експонуються листи з фронту Леоніда Кролика, уродженця м. Корсуня, й повідомлення про його загибель на фронті 23 грудня 1944 року. Представлена світлина й ложка Сидора Гриценка, розстріляного під час нацистської окупації в 1943 році в Різаному Яру. Такі ложки були в пайках, що їх Корсунський райвійськкомат видавав особам, котрі в 1941 році евакуювали обладнання Корсунського верстатобудівного заводу до м. Харкова.

Привертає увагу пісенник корсунки Анастасії Шиманенко, на сторінках якого дівчина виливала свою тугу за Україною під час перебування на примусових роботах у Німеччині. На виставці розміщено фотопортрет і графічний малюнок уродженця с. Квіток, колишнього «остарбайтера» Миколи Прокопенка, нині відомого українського художника, члена Національної спілки художників України. Його роботи експонуються в художній галереї Заповідника.

Цікавим є комплекс матеріалів про Володимира Темненка, колишнього в’язня концтабору Бухенвальд, у повоєнний час – учитель історії та суспільствознавства Корсунь-Шевченківської середньої школи № 4 (нині – гімназія).

Виставку доповнюють книги про Другу світову війну з наукової бібліотеки Заповідника.

Організаторка виставки Лариса Гребеніченко, молодша наукова співробітниця.