Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник

Меморіальний музей К.Г.Стеценка

Світлина Лариси Цьоменко Світлина Лариси Цьоменко Світлина Лариси Цьоменко Світлина Лариси Цьоменко Світлина Лариси Цьоменко Світлина Лариси Цьоменко Світлина Лариси Цьоменко Світлина Лариси Цьоменко

Меморіальний музей К.Г.Стеценка в с. Квітках заснований в 1959 р. Ініціаторами його створення були вчитель місцевої школи П.Базько й бібліотекар І.Паливода. Спочатку музей знаходився в будинку культури, з 1970 р. – у приміщенні церковнопарафіяльної школи (однокласного народного училища), з 1982 р. – у відтвореному приміщенні церковнопарафіяльної школи. З 1994 р. музей входить до складу Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника на правах науково-дослідного відділу.
Авторами існуючої експозиції були завідувачка музею Н.Квітка й завідувач історичного музею-відділу Музею історії Корсунь-Шевченківської битви А.Ніколенко. Художнє оформлення виконали київські художники-проєктанти Шатілови.
В експозиції музею подано понад 400 музейних предметів, що відтворюють життєвий і творчий шлях композитора. Це – документи, фотографії, книги, предмети побуту останньої четверті ХІХ ст. тощо. Представлені твори композитора, зокрема, «Червона калинонька», «Кармелюк», «Плавай, плавай, лебедонько», «В’ється стежка», «Заповіт», «Прометей» «Веснонько, весно», «Вечірня пісня», «Сон»; збірник пісень для сім’ї і школи «Луна» (1907); дитячі опери: «Лисичка, Котик і Півник», «Івасик-Телесик»; «Ой, гоп, чики-чики»; ноти до п’єси Г.Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці».

Серед унікальних експонатів є портрет батька, намальований Кирилом у 9-річному віці, й автопортрет, датування якого не встановлено. Ці роботи свідчать про талант Кирила Григоровича як художника.
В експозиції також представлені експонати, що розповідають про життєвий і творчий шлях нащадків композитора, його внуків і правнуків.
На даний час у музеї проводиться поетапна реекспозиція. Завданням побудови нової експозиції є забезпечення потреб відвідувачів в отриманні нової інформації про К.Г.Стеценка як композитора, педагога, священника Української Автокефальної Церкви. Життя і діяльність К.Г. Стеценка буде показано в контексті сучасного бачення історії України.
Музей знаходиться за адресою: с. Квітки, вулиця Стеценка,1.
Завідувачка музею – Лариса Цьоменко.