Меморіальний музей К.Г.Стеценка
Меморіальний музей К.Г.Стеценка в с. Квітках заснований в 1959 р. Ініціаторами його створення були вчитель місцевої школи П.Базько й бібліотекар І.Паливода. Спочатку музей знаходився в будинку культури, з 1970 р. – у приміщенні церковнопарафіяльної школи (однокласного народного училища), з 1982 р. – у відтвореному приміщенні церковнопарафіяльної школи. З 1994 р. музей входить до складу Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника на правах науково-дослідного відділу.
Авторами існуючої експозиції були завідувачка музею Н.Квітка й завідувач історичного музею-відділу Музею історії Корсунь-Шевченківської битви А.Ніколенко. Художнє оформлення виконали київські художники-проєктанти Шатілови.
В експозиції музею подано понад 400 музейних предметів, що відтворюють життєвий і творчий шлях композитора. Це – документи, фотографії, книги, предмети побуту останньої четверті ХІХ ст. тощо. Представлені твори композитора, зокрема, «Червона калинонька», «Кармелюк», «Плавай, плавай, лебедонько», «В’ється стежка», «Заповіт», «Прометей» «Веснонько, весно», «Вечірня пісня», «Сон»; збірник пісень для сім’ї і школи «Луна» (1907); дитячі опери: «Лисичка, Котик і Півник», «Івасик-Телесик»; «Ой, гоп, чики-чики»; ноти до п’єси Г.Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці».
Серед унікальних експонатів є портрет батька, намальований Кирилом у 9-річному віці, й автопортрет, датування якого не встановлено. Ці роботи свідчать про талант Кирила Григоровича як художника.
В експозиції також представлені експонати, що розповідають про життєвий і творчий шлях нащадків композитора, його внуків і правнуків.
На даний час у музеї проводиться поетапна реекспозиція. Завданням побудови нової експозиції є забезпечення потреб відвідувачів в отриманні нової інформації про К.Г.Стеценка як композитора, педагога, священника Української Автокефальної Церкви. Життя і діяльність К.Г. Стеценка буде показано в контексті сучасного бачення історії України.
Музей знаходиться за адресою: с. Квітки, вулиця Стеценка,1.
Завідувачка музею – Лариса Цьоменко.