Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник

Музеєфіковані об’єкти

Башта-бельведер.

Незвичну мандрівку в минуле можна здійснити, піднявшись до однієї з чотирьох восьмигранних башт-бельведерів, що разом з кілеподібними закомарами прикрасили кути двоповерхового палацу в період з 1845 до 1847 рр. Розгорнута тут експозиція «Погляд через століття» познайомить з історією будівництва палацового ансамблю в Корсуні, а також історією забудови міста.
Палацовий ансамбль на гранітних островах Росі з’явився завдяки власнику Корсунського староства польського князя Станіслава Понятовського, генерал-лейтенанта коронних військ, а із часом – підскарбія великого литовського. Уперше він приїхав до Корсуня в 1781 р. разом з відомим європейським художником і архітектором Жаном-Анрі Мюнцом, який розробив концепцію палацового ансамблю для князівської резиденції. Малюнки Ж.-А. Мюнца, написані в Корсуні в серпні-жовтні 1781 р., можна побачити в експозиції. Тут експонуються перші плани міста, датовані 1789 та 1799–1810 рр.

Автором проєкту палацового ансамблю був варшавський архітектор і художник-аквареліст Ян Ліндсей. Окремі його проєкти 1787 р., а також літографія палацового ансамблю 1789 р. представлені в експозиції.
За роботами відомих літографів і художників (Євгеній Гюо, Наполеон Орда, Г. Ванічек, Боіскіні), давніми поштовими листівками й світлинами можна простежити етапи становлення палацового ансамблю, його окремих споруд.
Роботи французького літографа Франсуа-Жозефа Дюпресуара, польських художників Казиміра Костянтина Прижиховського, Адольфа Козарського познайомлять з палацовим ансамблем ХІХ ст.
З вікон башти-бельведера можна помилуватись прекрасними краєвидами островів на Росі та Корсуня.