Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник

Музеєфіковані об’єкти

Башта-бельведер.

Незвичну мандрівку в минуле можна здійснити, піднявшись до однієї з чотирьох восьмигранних башт-бельведерів, що разом з кілеподібними закомарами прикрасили кути палацу в період з 1845 до 1847 рр. Розгорнута тут експозиція «Погляд через століття» познайомить з історією будівництва Корсунського палацового ансамблю, його колишніми власниками.
В експозиції представлені копії проєктів Корсунського палацового ансамблю (1787), автором яких був польський художник і архітектор Ян Ліндсей, а також його акварельний малюнок «Вид палацового ансамблю в Корсуні» (1789); копії малюнків «Млини на Росі під Корсунем» (1781), «Бічне русло Росі під Корсунем» (1781), «Млин над Россю поблизу Корсуня» (1783) французького художника й мемуариста Жана-Анрі Мюнца, товариша власника Корсунського староства Станіслава Понятовського.

Палацовий ансамбль ХІХ ст. представлений, зокрема, на літографіях «Вид Корсуня в Київській губернії» (1845–1847) французьких літографів Франсуа-Жозефа Дюпресуара й Євгенія Гюо, малюнках польських художників Наполеона Орди «Корсунь. Церква Преображенська і палац Лопухіна, раніше Понятовських» (1870–1874), Адольфа Козарського «Вид парку і палацу в Корсуні» (1862) та інших.
Портрети власників Корсунського староства, а згодом – Корсунського маєтку, написали, зокрема, німецька художниця Ангеліка Кауфман, угорський художник Янош Ромбауер, російські художники Карл Брюллов і Володимир Боровиковський.
Значний інтерес мають плани міста Корсунь (1789, 1799–1810).
З башти-бельведера відкриваються прекрасні краєвиди Корсуня.
Екскурсії на башту-бельведер проводяться з 1 травня по 1 жовтня.