6 березня 2023 року Заповідник долучився до флешмобу Міністерства культури та інформаційної політики України, який проходив під гаслом «Не борщем єдиним». Основне завдання флешмобу – популяризація елементів нематеріальної культурної спадщини України, підвищення рівня обізнаності про неї, визнання національної ідентичності та здобутку українського народу.
15 років тому, у 2008 році, Україна приєдналась до Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини, яка була прийнята державами-членами ЮНЕСКО в 2003 році.
Термін «нематеріальна культурна спадщина» означає ті звичаї, форми показу й вираження, знання та навички, а також пов’язані з ними інструменти, предмети, артефакти й культурні простори, які визнані спільнотами, групами, а в деяких випадках й окремими особами як частина їхньої культурної спадщини.
До списків ЮНЕСКО занесено 5 елементів нематеріальної культурної спадщини України, до Національного переліку – 62. Серед останніх – технологія виконання вишивки «білим по білому» з м. Решетилівки Полтавської області. Для виробів характерне поєднання декількох технік: мережка різних видів, вирізування, пряма й навкісна гладь, зубцювання тощо. Для контрасту орнаменту майстрині додавали небілені або пофарбовані в попелястий колір нитки.
У зібранні Заповідника є декілька жіночих сорочок, прикрашених вишивкою «білим по білому». Надійшли вони до фондового зібрання з м. Корсуня-Шевченківського, сіл Завадівки й Сахнівки, датуються початком ХХ ст.
На сьогодні традиція вишивання «білим по білому» на Корсунщині втрачена.
На світлинах сорочки з фондового зібрання Заповідника