Зима – важка пора для пернатих. Особливо в ті дні, коли сніг вкриває землю. Саме тоді й прилітають птахи поближче до людей, сподіваючись на їх допомогу. Таке явище можна спостерігати й у ландшафтному парку Заповідника в м. Корсуні-Шевченківському. Тому в рамках екологічного проєкту «Збережемо довкілля» в Заповіднику з листопада по березень проводиться екологічна акція «Нагодуй птахів».
У листопаді на островах Коцюбинського й Деніс працівники відділу охорони природи й юні природолюби розвішали годівнички, які постійно наповнюють кормом: пшеницею цільною і подрібненою, соняшниковим і гарбузовим насінням, горіхами, іноді підвішують несолене сало. Цим кормом постійно ласують горобці, синиці великі й блакитні, гаїчки болотяні, повзики. Рідше до годівниць навідуються сойки, дятли, щиглики.
Раді людському піклуванню і водоплавні види птахів, які залишаються зимувати на незамерзаючому плесі р. Росі. Під час великих морозів там збираються сотні крижнів, а ще поодинокі особини лебедів і пірникози малої. Вони залюбки поласують зерном пшениці чи кукурудзи. Зовсім трохи їм можна давати й хліб.
Тож, збираючись на прогулянку до парку, візьміть трішки корму для пернатих, адже наша спільна справа – допомогти птахам пережити зиму.
Нагадуємо, що, годуючи птахів, необхідно обов’язково дотримуватись таких правил:
– не наповнювати годівнички цвілою, смаженою, жирною, копченою і зіпсованою їжею; чорним свіжим хлібом; сухим рисом і пшоном; кислими, солоними, гострими, перенасиченими різними спеціями кормами; цитрусовими (апельсини й лимони) і шкіркою бананів;
– не розвішувати корм у сітках, бо вони можуть стати для пернатих пастками.
Проявляймо турботу про птахів і вони віддячать усім нам сторицею.