24 жовтня в Заповіднику відбулися Сімнадцяті наукові читання «Нові дослідження науковців Заповідника», на яких були оприлюднені результати останніх наукових розвідок.

Кандидат історичних наук Світлана Костенко розповіла про благодійну реставрацію ікон з колекції Заповідника відомим художником-реставратором та іконописцем з м. Києва Оксаною Тимків. Наукове повідомлення Андрія Хавруся було присвячене навчанню Івана Нечуя-Левицького в Богуславському духовному училищі та ґрунтувалось на спогадах письменника, написаних за кілька років до його смерті.

Цікавою була розповідь Тетяни Полякової про участь у боротьбі за незалежність іспанських колоній в Південній Америці Михайла Скибицького, який був власником с. Гути Стеблівської.

Зворушливими були виступи Лариси Цьоменко про волонтерську діяльність жителів с. Квіток під час російсько-української війни та Галини Давиденко про громадське об’єднання «Мережимо Перемогу», члени якого виготовили сотні маскувальних сіток для українських воїнів.

Джерельну базу наукового повідомлення «Методи створення меблів і засобів пересування з дерева на Корсунщині в середині ХХ ст.» Анни Зубко склали власні польові дослідження в селах колишнього Корсунь-Шевченківського району, моніторингові дослідження в Корсунь-Шевченківському парку – наукового повідомлення «Раритетні види фауни, що мешкають на території Корсунь-Шевченківського парку» Катерини Лоєнко.

Два наукових повідомлення були присвячені вивченню фондових колекцій Заповідника. Лідія Овсієнко висвітлила історію комплектування археологічної колекції. Цікавим і пізнавальним був виступ Олени Райкової про використання фаянсового посуду виробництва українських заводів у побуті українців.

Наукові повідомлення будуть опубліковані в журналі «Корсунський часопис». За матеріалами наукових читань будуть створені радіопередачі «На хвилі Корсуня» (104.8 FM). Короткі дописи ми подамо на сторінці Заповідника в соціальній мережі Фейсбук.

Організатор наукових читань Лідія Овсієнко, заступник директора Заповідника з наукової роботи