26 жовтня в Заповіднику відбулися Шістнадцяті наукові читання «Нові дослідження науковців Заповідника», на яких були оприлюднені результати останніх наукових розвідок.
Виступи трьох наукових працівниць ґрунтувалися на матеріалах власних польових досліджень. Так кандидатка історичних наук Світлана Костенко присвятила свій виступ історії колгоспного саду й плодоконсервного заводу, який був у с. Деренковці в другій половині ХХ століття. Галина Давиденко охарактеризувала творчість талановитої корсунки, випускниці Корсунь-Шевченківської середньої школи №2 Лесі Волошин (Дерев’янко), відомої української сценаристки, драматурга, театрознавця. Анна Зубко розповіла про асортимент дерев’яного господарського начиння, яке виготовлялося на Корсунщині в ХХ столітті.
Переважно архівні матеріали склали джерельну базу повідомлень Лідії Овсієнко «З історії виявлення та дослідження пам’яток трипільської культури на Корсунщині» й Тетяни Полякової «Корсунський симфонічний оркестр ХІХ століття».
Спогади Митрофана Топчія «Наші іграшки», «На ярмарок», які зберігаються у фондах Заповідника, як джерело з історії й етнографії Корсунщини проаналізувала Олена Райкова.
На основі власних досліджень Катерина Лоєнко розповіла про червонокнижну флору Корсунь-Шевченківського парку.
Наукові повідомлення, оприлюднені на Наукових читаннях, будуть опубліковані в журналі «Корсунський часопис». За матеріалами наукових читань, традиційно будуть створені радіопередачі «На хвилі Корсуня», які звучатимуть у час пізнавальних програм на місцевому радіо 104,8 ФМ.
Короткі дописи ми подамо на сторінці Заповідника в соціальній мережі Фейсбук.