До Міжнародного дня музеїв у Корсунь-Шевченківському державному історико-культурному заповіднику були проведені різнопланові й цікаві музейні заходи. Розпочалися вони авторськими екскурсіями в історичному музеї. Під час екскурсії «З історії археологічних досліджень на Корсунщині» заступник директора з наукової роботи Лідія Овсієнко акцентувала увагу екскурсантів на унікальних артефактах, знайдених на Корсунщині, які мають важливе значення не лише для вивчення історії нашого краю, а й історичних процесів на теренах України та Європи. Про історію Корсуня періоду України-Русі, доби козаччини, періоду XVIII – XIX століття розповів завідувач історичного музею, кандидат історичних наук Станіслав Степенькін у своїй авторській екскурсії «Вікно в минуле». З історією унікального архітектурного ансамблю, зведеного на гранітних островах річки Росі, ознайомила корсунців і гостей міста завідувач мілітарного музею Тетяна Полякова під час екскурсії «Велич Корсунського палацового ансамблю». Нікого не залишила байдужою й подарувала позитивні емоції авторська екскурсія молодшого наукового співробітника відділу охорони природи Катерини Лоєнко «Весняні медоцвіти острова Коцюбинського».
Після авторських екскурсій на території Заповідника відбувся етнографічний захід «І рушник вишиваний…». У його рамках була створена виставка, на якій експонувались обрядові, оберегові й інтер`єрні рушники Черкащини та Київщини періоду 30-60-х років ХХ століття з фондової збірки та передані родинами корсунців. Організатори заходу – завідувач сектору освітньої роботиГалина Давиденко й старший науковий співробітник сектору фондів Олена Райкова.
Пізнавальною була тимчасова виставка з фондових і приватних колекцій «З Україною в серці». Її організатори – заступник директора з наукової роботи Лідія Овсієнко й головний зберігач фондів Людмила Кочегурапідготувалидля експонування понад 50 предметів з патріотичною символікою: поштові марки та наліпки, конверти й листівки, обгортки від цукерок, дитячі вироби, паперові стаканчики з-під напоїв.
У музеї «Палац Понятовського» відбулася презентація персональної виставки художника Ігоря Чабанова. На виставці представлено 28 портретів, зокрема, воїнів ЗСУ, музикантів, співаків, рідних і друзів художника. Більшість його картин перебуває в приватних колекціях різних країн: від Європи – до США.На заході для автора виставки лунало багато щирих вітань від корсунців і гостей міста. Організували мистецький вернісаж завідувач музею «Палац Понятовського», кандидат історичних наук Світлана Костенко та науковий співробітник Анна Зубко.
Музейні заходи завершились презентацією виставки «Зброя Другої світової війни», яка відбулась умілітарному музеї Заповідника. Його завідувач Тетяна Полякова розповіла про представлені на виставці кулемети, міномети, зразки снарядів і мін різних калібрів, а також обмундирування і спорядження воїнів нацистської Німеччини та Радянського Союзу й звернула увагу на те, що під час російсько-української війни на озброєнні ЗСУ є кулемети системи Максима, а війська рф використовують модифіковані зразки кулеметів і мінометів часів Другої світової. Екскурсія була пізнавальною й цікавою для дорослихідітей.
День промайнув швидко й був сповнений позитивними емоціями і враженнями.
Запрошуємо відвідати музеї Заповідника.
Дякуємо нашим захисникам за можливість жити й працювати під мирним небом.
Слава нашим ЗСУ!
Слава Україні!