Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник

Могила художника І.М.Сошенка

Могила художника Івана Сошенка, педагога, приятеля Тараса Шевченка, знаходиться в м. Корсуні-Шевченківському на вулиці Ювілейній. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2009 року № 928, занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка історії національного значення, охоронний номер 230022-Н. Територія, на якій знаходиться могила, входить до складу Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника.
Іван Сошенко був похований в 1876 році на старому міському Богуславському кладовищі, що існувало з початку ХVІІ століття і було закрите на початку 1960-х років. На місці кладовища в 1967 році заклали сквер, який назвали Ювілейним парком, а в 2009 році його перейменували в сквер імені І.Сошенка. Ім’я художника також носить вулиця, яка веде до могили.
На могилі стояв гранітний надгробок з викарбуваним зображенням хреста в аркоподібному обрамленні, встановлений коштом Варфоломія Шевченка, троюрідного брата і свояка Тараса Шевченка. До надгробку прикріплена дошка з чорного мармуру, на якій вказано прізвище, ім’я, по батькові художника, дату смерті й вік.
Гранітний надгробок у 1986 році був замінений пам’ятником «Муза» (скульптор – Едвард Кунцевич, архітектор – Костянтин Сидоров) у вигляді фігури жінки з палітрою й пензлями в руці, яка схилилася над сувоєм з барельєфом художника (викрадений невідомими в 2018 році). На сувої був напис: «Друг великого Кобзаря художник і педагог Іван Максимович Сошенко (1807–1876)». І лише в 1992 році старий надгробок встановили поруч із могилою.
У 2015 році коштом благодійників була проведена реконструкція прилеглої території: замінена плитка, встановлені бордюри, відновлено освітлення.
Видатна українська поетеса Ліна Костенко, побувавши на могилі художника, написала вірш «Пам’ятник І.М.Сошенку».