Історичний музей
Історичний музей відкритий 29 серпня 1981 року як відділ Музею історії Корсунь-Шевченківської битви. З 1994 року працює на правах науково-дослідного відділу Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника. Експозиція музею розміщена в 6 залах, площа 320 м2, де представлено понад 2 тисячі експонатів. Автори експозиції музейними засобами показали історію Корсунщини в контексті історії України від найдавніших часів до сьогодення.
В експозиції представлена велика археологічна колекція. Це – речі трипільців, кімерійців, скіфів, слов’ян, періоду Русі-України, Великого князівства Литовського й Речі Посполитої. Серед них вирізняються речі з кімерійського й скіфських поховань, слов’янські прикраси, польська гармата, обладунки й озброєння поляків, українців і московських стрільців. Також експонуються речі з князівського палацу найясніших князів Лопухіних-Демидових.
Окремі розділи експозиції розповідають про колективізацію і Голодомор, про участь корсунців у Першій і Другій світових війнах, Українській революції 1917 – 1921 років і в російсько-українській війні.
Унікальними є колекція «Кобзарів» Т.Шевченка, особисті речі кобзаря О.Чуприни, хореографа й кінопродюсера української діаспори В.Авраменка, світлини членів родини В.Шевченка, троюрідного брата Т.Шевченка.
У музеї створені дві діорами: «Антикріпосницьке повстання 1855 року на Корсунщині» (1984; автори – київські художники К.Тишковець і М.Карпушевський) і «Корсунська битва 1648 року» (автори – київські художники С.Гончаренко, Ю.Саницький, О.Сіренко). Експонується піаніно фортепіанної майстерні К. Сука ХІХ століття. У музеї відтворено інтер’єр української селянської хати кінця ХІХ – початку ХХ ст.
Виставкові зали історичного музею наповнені багатим етнографічним матеріалом міського житла корсунців середини 1980-х років.
Завідувач музею – Станіслав Степенькін, кандидат історичних наук.
Телефон музею +38 (04735) 24292.