«Атомом розтерзана весна»
З 26 квітня по 13 травня в історичному музеї Заповідника експонується виставка «Атомом розтерзана весна», створена до 35-х роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) і присвячена корсунцям-ліквідаторам її наслідків.
На виставці експонуються світлини, документи, нагороди, особисті речі пожежників Олексія Гузя, Миколи Микитенка, Юрія Маршаленка, які в червні 1986 року одні з перших з Корсунщини брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. У липні-серпні того ж року в зоні ЧАЕС працювали Олександр Кравцов і Віталій Ганич, робітник будівельної бригади; у вересні-жовтні – Віктор Гриценко, машиніст вишки ТВ-26; у жовтні-грудні – Микола Самойленко, водій вантажного автомобіля.
У липні 1987 року в розчищенні будівлі для зберігання відходів ядерного палива брав участь Володимир Шафран. У серпні-вересні того ж року Микола Шевченко працював у Бюро перепусток у зоні ЧАЕС.
У липні-грудні 1989 року в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брав участь Іван Микитенко.
Усі корсунці виконували надзвичайно небезпечну роботу, адже за Міжнародною шкалою ядерних подій аварія на ЧАЕС була віднесена до найвищого, сьомого рівня небезпеки, а радіація, викинута в повітря внаслідок вибуху енергоблока, була в 30–40 разів більшою, ніж під час вибуху атомної бомби в Хіросимі.
З кожним днем ми все більше віддаляємося від тих страшних подій, однак не маємо права забувати про те, що сталося, і про тих людей, які, рятуючи людство від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям.
Організаторка виставки Ірина Пасницька, молодша наукова співробітниця.