Щорічно, напередодні Міжнародного дня музеїв, корсунських художників зачаровує квітучий бузок на території Заповідника. 14 травня, з 11.00 до 17.00, проходив пленер художників з дітками.
У пленері взяли участь: член Національної спілки художників України Олександр Ворона, художник-живописець Валентин Гранатирко, викладач образотворчого мистецтва Корсунь-Шевченківської школи мистецтв імені К.Г.Стеценка Микола Брик, викладачка образотворчого мистецтва Корсунь-Шевченківського фахового педагогічного коледжу імені Т.Г.Шевченка Катерина Паливода, викладачка образотворчого мистецтва дитячої студії в м. Києві Віра Власенко, а також юні художниці – Оля Миколенко, Анастасія Ружицька, Єва Невар, Софія Тунік, Наталія Терещенко.
Бузковий пленер у Корсуні-Шевченківському, як розвиток традиції пленеру, завжди проходить у кілька етапів:
І етап – художники приходять зі своїми учнями, вибирають місце, фіксують мольберти, підбирають палітру кольорів і завзято, цілеспрямовано переносять свіжо-квітучий бузок на полотно.
ІІ етап – художники і їхні учні приходять знову й намагаються зафіксувати «втомлені», важкі перед відцвітанням кетяги цих запашних квітів.
ІІІ етап – допрацювавши свої твори в майстернях, митці подають їх на художні виставки.
І це – надзвичайне свято, де можна побачити нові народжені твори мистецтва.
Скінчиться війна Перемогою для України, і ми обов’язково створимо в Заповіднику стаціонарну виставку квітучого бузку на полотнах.