В історичному музеї Заповідника розгорнуто виставку «Чужорідні види рослин і тварин Корсунь-Шевченківського парку». На виставці представлено 26 видів рослин і 8 видів тварин, які були привнесені в природну флору й фауну України. Зокрема, представлені археофіти, які з’явилися в місцевій флорі до початку ХVІ століття. Це – пирій, мак дикий, волошка синя, мильнянка лікарська. Експонуються й кенофіти (види, які з’явилися на території України за останні п’ять століть): злинка канадська, шовковиця біла, катальпа бігонієподібна, робінія клейка тощо. Кожний вид має свою історію поширення. Наприклад, злинка канадська (вид квіткових рослин родини айстрові) примандрувала у Францію в ХVІІ столітті з Північної Америки разом чучелами тварин, які наповнювали пухнастими волотями цієї рослини. Згодом ця рослина поширилась по всій території Європи.

Чужорідних представників тваринного світу в парку зустрічається не так і багато. Це переважно комахи-шкідники, які з’явилися нещодавно: мінуюча міль каштанова, сосновий насіннєвий клоп тощо.

Виставка діятиме до 15 серпня.

Запрошуємо корсунців і гостей міста познайомитися з чужорідними видами рослинного й тваринного світу Корсунь-Шевченківського парку.

Організаторка виставки Катерина Лоєнко, молодша наукова співробітниця відділу охорони природи