20 лютого до Дня Героїв Небесної Сотні в мілітарному музеї Заповідника був проведений музейний захід «Майдан. Незнищенність народу». Він присвячений корсунцям – учасникам Революції Гідності, які, пройшовши духовний гарт на Майдані, стали в перші ряди захисників України й віддали за неї найцінніше – життя, навіки вписавши свої імена в українську історію. Ми пам’ятаємо кожного з них.

На заході були присутні рідні Героїв – Світлана й Діана Гондюки, Олена Білоушенко, Наталія Бардалим, їхні друзі, студенти Корсунь-Шевченківського педагогічного фахового коледжу імені Т.Шевченка. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх, хто боровся за незалежність України.

Інформативним був виступ Станіслава Степенькіна, кандидата історичних наук, завідувача історичного музею Заповідника, який розповів про вплив Революції Гідності на європейський вектор розвитку України, поділився своїми враженнями від побаченого на Майдані та результатами дослідження наукової теми «Участь корсунців у Революції Гідності».

Голова громадської організації «Військово-патріотичний клуб “Корсунь-Січ”» Геннадій Єгоров розповів про загиблих вихованців – Сергія Гондюка, Юрія Купрєєва, свого колегу Сергія Мазуренка.

Дружина Сергія Гондюка Діана передала Заповіднику його флягу, годинник, ножик, щит з Майдану.

Емоційності заходу додали виступи талановитих виконавиць і композиторок сестер Валентини Гринюк і Тамари Вінглевської із Центру дитячої та молодіжної творчості Корсунь-Шевченківської міської ради. Окрім пісень українських авторів, у їхньому виконанні прозвучали й авторські пісні.

Загиблі Герої назавжди будуть жити в наших серцях і пам’яті. Допоки в нас є такі сини й дочки, нікому не вдасться знищити Україну й український народ, як націю.