25 квітня в Заповіднику відбулась науково-практична конференція «Дослідження з історії України в умовах російсько-української війни: виклики, завдання, результати».
На конференції з вітальним словом до її учасників звернувся заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації з гуманітарних питань, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та права Черкаського державного технологічного університету Олександр Григорович Шамрай.
Для участі в конференції подали заявки й надіслали наукові повідомлення 42 дослідники з Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Рівненської, Сумської і Черкаської областей. Це – викладачі вузів, науковці музеїв і заповідників, краєзнавці.
На конференції обговорювалось широке коло питань за напрямами:
- актуальні питання історії України;
- регіональна історія в контексті історії України;
- світовий контекст сучасної війни в Україні;
- українське суспільство в умовах війни;
- збереження історико-культурної спадщини України під час війни;
- діяльність музеїв і заповідників після повномасштабного вторгнення рф в Україну;
- документування і музеєфікація подій російсько-української війни;
- інформаційний потенціал бібліотечних і музейних зібрань у контексті вивчення історії України.
Висловлюємо щиру вдячність науковцям за участь у конференції, за цікаві наукові повідомлення, які ґрунтуються на нових дослідженнях.
Вдячні Ірині Коваленко за волонтерську допомогу в проведенні конференції.
Модератори конференції – Парасковія Степенькіна, кандидат історичних наук, директор, Лідія Овсієнко, заступник директора з наукової роботи.
Організатор конференції – Лідія Овсієнко.
Матеріали науково-практичної конференції «Дослідження з історії України в умовах російсько-української війни: виклики, завдання, результати» будуть видані в 2024 році.
Дякуємо Збройним Силам України за можливість жити і працювати.
Слава Україні!