Сошенко Іван Максимович (02.06.1807, м. Богуслав Київської губернії – 30.07.1876, м. Корсунь Київської губернії) – український художник і педагог. У 1820–1828 роках опановував основи малярства під керівництвом художника Степана Превлоцького, з 1923 року почав писати ікони й картини на замовлення церков Млієва й Матусова, а також Лебединського монастиря.
У 1834–1838 роках навчався в Імператорській академії мистецтв у Санкт-Петербурзі (далі – Академія). Після закінчення навчання отримав атестат, який засвідчив звання вільного позакласного художника. Викладав малювання в Ніжинському повітовому училищі, малювання й каліграфію в Немирівській і Другій Київській гімназіях.
У 1836 році під час навчання в Академії Іван Сошенко познайомився з Тарасом Шевченком, який деякий час мешкав у нього на квартирі. Іван Максимович був одним з перших, хто звернув увагу на художній хист Тараса Шевченка й познайомив його з Василем Григоровичем, професором і конференц-секретарем, й Олексієм Венеціановим, художником і академіком Академії, чим сприяв викупу поета з кріпацтва.
Іван Сошенко зустрічався з Тарасом Шевченком у Ніжині в 1846 році та в Києві в 1859 році, листувався з ним. У травні 1861 року супроводжував домовину Тараса Шевченка до Канева.
У 1876 році Іван Сошенко, їдучи із Черкас до Богуслава, дорогою застудився, через хворобу змушений був зупинитися в Корсуні в князівській лікарні. За хворим художником доглядала донька Варфоломія Шевченка Ганна. Однак лікарям не вдалося врятувати Івана Максимовича. Варфоломій Шевченко власним коштом організував похорон Івана Сошенка, встановив на його могилі гранітний надгробок.
Як художник Іван Сошенко працював у різних жанрах. Для заробітку виконував замовлення церков і копіював роботи інших художників. Відомі твори, написані художником у 1850-х роках: «Жіночий портрет», «Хлопчики-рибалки», «Продаж сіна на Дніпрі». У Корсунь-Шевченківському державному історико-культурному заповіднику зберігаються твори Івана Сошенка другої половини ХІХ століття (папір, акварель, гуаш, темпера): «Храм Вести. Стародавній італійський храм у Римі», «Форум Юлія в Стародавньому Римі», «Порт у Кумах. Італія». Усі три роботи в 1958 році були придбані в жительки м. Корсуня-Шевченківського Галини Бойченко. У 2007–2008 роках роботи були відреставровані в Центрі наукової реставрації та експертизи Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника реставраторкою вищої категорії групи папір Ганною Горишняк і старшою науковою співробітницею Ольгою Коломієць.