10 серпня в Заповіднику відбувся етнографічний захід, приурочений до Свята Маковія (Маковея), яке відзначається 14 серпня. Під час заходу виготовляли букетики-обереги («маковійчики»). За народною традицією, вони символізують добробут, здоров’я, мир і благополуччя в домі.
Для створення букетів пропонувалось різноманітне зілля: деревій, м’ята, трава материнки лікарської, буркун, пижмо, сокирки польові, барвінок, а також соняшник, айстри, чорнобривці, гілочки дуба й калини тощо.
До своїх «маковійчиків» учасники заходу обов’язково додавали рослини, які, за повір’ями, наділені магічними властивостями: полин – від нечистої сили, колючі миколайчики чи будяк – від зурочення, макові голівки – для захисту господи від злих духів. Кожен сам обирав рослини, які були до вподоби. Після завершення формування букетика його обов’язково обв’язували червоною ниточкою, яка, за народними віруваннями, оберігає від «злого ока» й «зурочення». Створення букетиків-оберегів об’єднало дітей і дорослих, налаштувало всіх на позитив і подарувало багато яскравих емоцій.
Учасники заходу не лише створювали букетики-обереги, а й знайомились із рослинним світом нашого краю. Науковці Заповідника Катерина Лоєнко й Лариса Гребеніченко цікаво розповідали присутнім про кожну рослинку, більшість з яких зростає на території Корсунь-Шевченківського парку.
Ми щиро вдячні всім, хто долучився до нашого заходу. Хай виготовлені букетики стануть справжніми оберегами для ваших домівок і родин, а набуті знання допоможуть у подальшому зберігати чудові предковічні традиції нашого народу й оберігати природу рідного краю.
Заповідник щиро вітає всіх з прийдешнім Святом Маковія і бажає кожному дому й усьому нашому народу миру, добробуту, злагоди. У цей важкий для нашої держави час хай Господь оберігає всіх нас, а особливо кожного захисника нашої неньки-України.