Постійна стаціонарна виставка, присвячена корсунцям-учасникам Революції Гідності, учасникам російсько-української війни й волонтерам.
Створення виставки розпочалося в травні 2014 року. Перша експозиція була відкрита в музеї історії Корсунь-Шевченківської битви того ж року до Дня незалежності України. Надалі вона постійно поповнювалась новими матеріалами, розширювалась її експозиційна площа. За шість з половиною років зібрано понад 600 музейних предметів, серед яких низка унікальних, записано десятки спогадів учасників і очевидців подій.
Виставка є результатом напруженої праці всього колективу Заповідника.
У 2018 році в зв’язку з необхідністю проведення ремонтних робіт виставка була демонтована й перенесена до художньої галереї Заповідника.
Експозиція складається з трьох розділів. У першому розділі – «Корсунці – учасники Революції Гідності» – представлені світлини, речі учасників подій на Майдані Незалежності в м. Києві, книги з бібліотеки Майдану; шолом, який Роман Сокуренко зірвав з беркутівця, бруківка, саморобні щити, які використовували протестувальники, тощо. Один з експозиційних комплексів присвячений Корсунському блокпосту, де представлені прапори, які були на блокпосту, речі, відібрані в «тітушок», зокрема, заточки, щит. Частина експозиції присвячена активному учаснику Революції Гідності Герою України Василю Сергієнку, викраденому з власного будинку й закатованому. Експонуються фото, вишита сорочка, книги віршів Героя. Вдало доповнюють розділ світлини фотокореспондента УНІАН Владислава Мусієнка, зроблені на Майдані Незалежності в м. Києві під час Революції Гідності.
У другому розділ – «Корсунці – учасники російсько-української війни» – експонуються світлини, обмундирування і спорядження, особисті речі українських воїнів. Сім експозиційних комплексів присвячені мужнім захисникам, які загинули на війні: Сергію Білоушенку, Віталію Коломійцю, Євгену Добровику, Роману Сокуренку, Олексію Тимченку, Максиму Мариненку, Олександру Бардалиму. Привертає увагу експозиційний комплекс, що розповідає про бойовий шлях Івана Журавльова, який 5 липня 2014 року встановив Державний прапор України над будівлею міської ради м. Слов’янська Донецької області. Прапори, які були зняті з будівлі, він передав Заповіднику. Експонуються українські прапори, які воїни привезли із зони бойових дій на Сході України, частина з них з написами й автографами.
У третьому розділі – «Волонтери Корсунщини» – подані матеріали про жителів м. Корсуня-Шевченківського й інших населених пунктів, які допомагають українським воїнам. Це – світлини й документи волонтерів, обереги, виготовлені дітьми для бійців. Представлені екземпляри речей, які волонтери возили або передавали українським захисникам, зокрема, спальний мішок, рюкзак, берці, «буржуйки» тощо.
З виставкою за час експонування познайомились орієнтовно 30 тисяч відвідувачів. Щорічно в експозиційних залах виставки проводяться музейні заходи патріотичного спрямування, тематичні екскурсії, зустрічі з учасниками Революції Гідності, українськими воїнами і їх рідними, волонтерами.