Кожний експонат, представлений на виставці «Україна – понад усе!», яка нещодавно відкрита в мілітарному музеї Заповідника, має особливу історію. Зокрема, в одному із залів відвідувачі уважно розглядають барвистий вишитий рушник. Але мало хто знає, що йому довелося подолати сотні кілометрів, перш ніж потрапити до Заповідника.

Подружжя Ляшиків, Анна та Валерій, з м. Сватового Луганської області змушені були залишити рідне місто в перший день повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну. Вони приїхали до м. Корсуня-Шевченківського. За словами пані Анни, їх гостинно зустріла, нагодувала, обігріла Тетяна Перетятько, голова ГО «Солдатські матері Корсунщини». Вони були вражені її гостинністю, добротою, турботою. З вдячністю за надану допомогу подарували вишитий рушник. Тетяна Володимирівна була дуже зворушена таким подарунком і передала його до Заповідника. Працюючи над виставкою, ми зв’язалися з подружжям Ляшиків, й пані Анна розповіла нам історію рушника. Це – родинна реліквія. Його вишила її бабуся Людмила Свілогузова, народна майстриня декоративно-прикладного мистецтва Луганщини, учасниця Всеукраїнських оглядів народної творчості, призерка багатьох конкурсів і фестивалів. Її роботи експонуються в багатьох музеях України, знаходяться в приватних колекціях за кордоном.

29 жовтня Анна Ляшик разом зі своїми земляками, які тимчасово проживають у нашому місті, відвідала музеї Заповідника. Побувала й на виставці «Україна – понад усе!», де експонується рушник, вишитий бабусею, розповіла про її творчий доробок, показала рушники, які зберігаються в родині, як найцінніший скарб – духовний.

Зустріч була теплою та емоційною. Нам приємно, що пані Анна наша колега, історик-музеєзнавець за освітою. Нині вона працює дистанційно художнім керівником Сватівського міського Народного дому «Сватова-Лучка». Ми домовилися з пані Анною про співпрацю.