До Дня працівників освіти в історичному музеї Заповідника створена виставка «З історії освіти на Корсунщині», на якій представлено 48 експонатів з фондової колекції Заповідника. Вони розповідають про освіту на Корсунщині в ХХ – ХХІ ст.

Цікавими для відвідувачів будуть групові світлини учнів і вчителів, підручники, письмове приладдя тощо.

Рідкісним експонатом є шкільний дзвоник, який не раз закликав на уроки учнів Квітчанської земської школи, в якій навчався видатний український композитор Кирило Григорович Стеценко.

Привертає увагу сумка шкільна учениці Квітчанської середньої школи Людмили Сахно, розклад уроків, табель успішності та поведінки учениці Пішківської восьмирічної школи Галини Гриценко. На виставці представлені матеріали про директора Листвинської малокомплектної школи Макара Матвійовича Аврамченка і директора Кошмаківської семирічної школи Андрія ВакуловичаМальченка. Не одному поколінню учнів Корсунь-Шевченківської середньої школи №1 прищепив любов до історії НелікСрульовичГольдич.

І нині на Корсунщині працює багато талановитих вчителів. Це, зокрема, вчитель Квітчанського ліцею Василь Миколайович Отземко, який увійшов у топ-50 кращих учителів країни за версією GlobalTeacherPrizeUkraine 2021, і вчитель фізики й астрономії Корсунь-Шевченківської загальноосвітньої школи № 1 Дмитро Володимирович Антонов. Про них також розповідається на виставці.

Виставка діятиме до 1 листопада.

Авторка виставки Лариса Гребеніченко, молодша наукова співробітниця.