18 травня музейники відзначили своє професійне свято – Міжнародний день музеїв.

Того дня заходи в Заповіднику розпочалися патріотичною акцією «Діти проти війни», під час якої керівник зразкової студії української пісні «Барви Корсуня» Центру дитячої та молодіжної творчості Корсунь-Шевченківської міської ради Валентина Гринюк разом з дітьми передала Заповіднику державний прапор України з автографами й побажаннями бійців 42 Черкаського окремого стрілецького батальйону й шеврони, а також магнітик «Все буде Україна!». Такі магнітики студійці виготовляють власноруч для наших захисників, а ще продають їх на благодійних акціях, збираючи кошти на потреби ЗСУ. Піснею «Вітальна» юні артисти привітали працівників Заповідника з професійним святом.

Пізнавальними для дорослих і дітей були авторські екскурсії «Таємниці віків: з історії археологічних розкопок на Корсунщині» Лідії Овсієнко, заступника директора Заповідника з наукової роботи, «Палацовий ансамбль на гранітних островах» Тетяни Полякової, завідувача мілітарного музею,  «Гончарство на Корсунщині» Анни Зубко, наукового співробітника, а також тематична екскурсія «Історія Корсунщини в контексті історії України (ХVІ – ХХІ ст.)» Галини Давиденко, завідувача науково-методичного відділу освітньої роботи.

На території Заповідника, біля історичного музею, експонувались виставки. Головним експонатом й об’єктом уваги відвідувачів виставки «З домашньої скарбниці» стала стара скриня – уособлення матеріальних і духовних родинних скарбів. Увагу привертали яскраві кролевецькі й богуславські рушники, найстаріший з яких датований 1880 роком. Авторки виставки – Людмила Кочегура, головний зберігач фондів, й Олена Райкова, старший науковий співробітник.

Світлою, яскравою і привабливою була виставка «Мальовнича Україна», на якій експонувалися дитячі розмальовки «Розмалюй Україну за книгою-розмальовкою про Україну, українців, мир і свободу». Ідея видання такої книги виникла в молодої тернополянки Віри Грабчук під враженнями від автоподорожі Україною, яку вона здійснила влітку 2021 року, проїхавши з Тернополя до Слов’янська. Разом з подругою-художницею Лізою Глибченко, засновницею Color Up Pease, вони започаткували проєкт «Розмалюй Україну». До створення книги-розмальовки долучилися респонденти віком від 13-53 років з усіх куточків України, а також із США й Грузії. Однією з них стала й наша колега Ірина Коваленко, світлину якої «Палацовий ансамбль в осінню пору» вміщено до книги. Саме завдяки їй ми й отримали книги-розмальовки. Створювали малюнки за книгою діти упродовж грудня 2022 року – березня 2023.

Нікого не залишила байдужою виставка «Україна в моєму серці», на якій було представлено 48 дитячих робіт, виготовлених у 2022 році в Заповіднику на майстер-класах, які проводили наукові працівники Лариса Гребеніченко, Катерина Лоєнко, Ірина Пасницька.

Для дітей молодшого шкільного віку й дошкільнят Лариса Гребеніченко провела майстер-клас із аплікації «Україна – це Європа», під час якого діти створювали віночок з квітами маку й прапорами України й Євросоюзу.

Заходи традиційно завершилися екскурсією на башту-бельведер палацу.

Опитування показало, що відвідувачі не лише дізнались багато нового й цікавого, а й одержали заряд позитивних емоцій, що надзвичайно важливо в умовах війни.

Дякуємо всім, хто в Міжнародний день музеїв був з нами.