З давніх-давен наші предки відзначали Зелені свята, які мають язичницьке походження, поєднують вшанування померлих і рослинності, позначають кінець весни й початок літа. З часом обряди цього свята були забуті або змінені, але збереглася традиція прикрашання будинків клечанням – зеленими гілками клена, липи, в’яза, й вистеляння підлоги травами – любистком, м’ятою, пижмом, осокою тощо. Ще й нині в українських селах на Зелені свята можна побачити прикрашені клечанням садиби. Його прикріплюють, як обереги, на воротах, дахах і вікнах, біля образів.
Через деякий час після запровадження християнства Зелені свята були поєднані зі Святою Трійцею – одним з найбільших християнських свят, яке позначає появу Всевишнього в трьох іпостасях – Бога-Отця, Бога-Сина, Бога-Святого Духа.
Напередодні цих свят на території Заповідника наукові працівниці Лариса Гребеніченко й Катерина Лоєнко провели для дітей етнографічно-природничий захід, під час якого всі охочі могли виготовити ляльку з трави й квітів. Для цього було використано понад 15 видів рослин. Особливу цікавість у дітей викликали ароматні трави – шавлія лучна, чебрець повзучий, м’ята водяна, жасмин садовий. Юні майстри творчо підійшли до оформлення своїх ляльок, які вони забрали з собою. Такі вироби гармонійно поєднуються з давнім звичаєм прикрашання оселі зіллям.
Захід подарував кожному з учасників можливість більше дізнатися про рослинний світ рідного краю, про звичаї й обряди українського народу.
Щиро вітаємо всіх з прийдешніми святами.
Зберігаємо українські традиції, віримо в міць Збройних Сил України й нашу Перемогу.