5 лютого в історичному музеї Заповідника відбулася презентація книжкової виставки «Агатангел Кримський – феномен у світовій і українській культурі», присвяченої 150-річчю від дня народження всесвітньо відомого мовознавця, славетного орієнталіста (сходознавця), філософа, історика, етнографа, філолога, літературознавця, поета й прозаїка. Під час презентації молодша наукова співробітниця Лариса Гребеніченко розповіла про вагомий внесок вченого в світову й українську науку, про цікаві факти з його життя. Бібліографічний огляд літератури провела провідна бібліотекарка Валентина Гриценко.
На виставці представлено 27 книг з наукової бібліотеки Заповідника, значна частина з яких надійшла з обмінно-резервного фонду Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого,
з якою Заповідник співпрацює тривалий час. Експонуються «Твори» Агатангела Кримського в п’яти томах, де вміщена поезія, художня проза, літературознавство й критика, мовознавство, фольклористика, орієнталістика й листи; одна з визначних праць вченого з україністики – «Українська мова, звідки вона взялася і як розвивалася»; відома в світі праця з орієнталістики – «Тюрки, їх мови та літератури»; унікальна науково-етнографічна праця «Звенигородщина Шевченкова батьківщина з погляду етнографічного та діалектологічного з географічною мапою та малюнками», в якій розповідається про життя і побут, звичаї і обряди селян Середньої Наддніпрянщини, багато записів у книзі подано автентичною мовою і збережені діалекти краю.
На виставці експонується знаменита поема Івана Франка «Іван Вишенський», присвячена Агатангелу Кримському, драматична поема Лесі Українки «В катакомбах» з посвятою «шановному побратимові А.Кримському». Про визначну роль Агатангела Кримського в діяльності Української академії наук можна дізнатися з «Щоденника» за 1919–1920 роки видатного українського громадського діяча, мецената Євгена Чикаленка.
Авторка виставки Валентина Гриценко.
Світлини Ірини Коваленко.