В умовах військової агресії російської федерації проти України найважливішим завданням Заповідника є збереження культурної спадщини, насамперед музейних предметів, що є державною частиною Музейного фонду України. Значну допомогу в цьому ми отримуємо від меценатів як українських, так і зарубіжних, а також від громадських організацій і наших колег з інших музейних установ.
Від Музейного кризового центру й Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай) ми отримали спеціальну тару європейського виробництва як для надійного зберігання музейних предметів, так і на випадок їх евакуації.
Центр порятунку культурної спадщини надав кошти, на які Заповідник придбав пакувальні матеріали, засоби для обробки деревини від вогню тощо.
Висловлюємо щиру подяку Музейному кризовому центру та його координаторці Лесі Клименко, колегам із Шевченківського гаю, Центру порятунку культурної спадщини та його представнику Ігорю Гармашу за матеріальну й фінансову допомогу, кваліфіковані консультації. Вдячні колишній співробітниці Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА Наталії Осипенко, директору Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владиславу Чабанюку, завідувачу сектору археології та охорони культурної спадщини цього ж Заповідника Олександру Назарову за сприяння в одержанні допомоги.
Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти наші унікальні колекції.