29 вересня на території парку Заповідника в рамках екологічного проєкту «Збережемо довкілля» була проведена екологічна акція «Юні орнітологи». Вона відбулася напередодні Міжнародних днів спостереження за птахами (World Bird Watching Days), які цього року припадають на 30 вересня – 1 жовтня. Ця екологічна дата започаткована за ініціативи товариства охорони птахів. Основною метою проведення заходів у ці дні є заохочення широкого загалу природолюбів до пізнання світу пернатих, привернення уваги до проблем їх збереження.

Учасниками екологічної акції стали учні 3-А класу Корсунь-Шевченківської ЗОШ №1 (класний керівник – Панасюк Алла). Під час зустрічі діти дізналися про перелітних птахів, що зустрічаються на території парку, спостерігали за пернатими, які траплялися на маршруті прогулянки. Цікавинкою екологічної акції була колекція пір’я птахів, зібраних під час маршрутних оглядів парку молодшою науковою співробітницею відділу охорони природи Катериною Лоєнко. Спілкування з природою і один з одним подарувало учасникам заходу позитивні емоції, нові знання і бажання досліджувати світ навколо.

Птахи – це унікальний невід’ємний елемент тваринного світу парку Заповідника. Вони дарують емоційне розвантаження чи то своїм співом, чи то метушінням у життєвих клопотах, чи красою зовнішнього вигляду. Та, зважаючи на значні обсяги антропогенного впливу, усе важче виживати пернатим у сучасному світі. Турботливе ставлення кожного до птахів дозволить підтримати екологічну рівновагу й зберігати довкілля.