Федоренко Борис Михайлович (23.02.1946 – 29.01.2012) – живописець, член Національної спілки художників України, почесний громадянин м. Корсуня-Шевченківського.
Народився в селі Сидорівці Корсунь-Шевченківського (нині – Звенигородського) району. Закінчив Сидорівську школу, Яворівське училище художнього різьблення по дереву (1964), Київський художній інститут (1974). Працював у галузі станкового живопису.
У його творчості органічно поєдналися кращі риси й досягнення українського, російського, італійського класичного образотворчого мистецтва. Першу перемогу художник здобув на загальноєвропейському конкурсі-виставці, який відбувся в 1997 р. в італійському м. Чінколе, де була представлена його робота «Дівчинка з собакою» і визнана кращою. За цей мистецький твір художник отримав першу премію і був нагороджений Золотою медаллю за досягнення в образотворчому мистецтві.
Багато уваги він приділяв пейзажам. Писав роботи, як правило, на пленері. Зокрема, це жанрова робота «Черкащина», на якій змальований куточок природи біля с. Сидорівки, і «Біля села», пейзаж якої наближається до італійських пасторалей.
У пошуках пейзажних сюжетів художник подорожував не лише Україною, а й бував у багатьох зарубіжних країнах. Так, відвідавши Німеччину, він зацікавився старою будівлею – це «Замок Райзенберг». Змалювавши цей замок, художник показав себе майстром ведут.
Серед жанрів значне місце належить портрету. Це – портрети заслуженого працівника культури України Анатолія Бахмута (2002), багаторічного директора художньої галереї Заповідника, і художника, поета, архітектора Миколи Кучеренка (2000).
Він був одним з директорів творчого об’єднання «Арт-Європа», одним з організаторів і учасників міжнародних пленерів поблизу м. Дубовиці (Словакія), учасником творчих груп в Італії. Художник створив цикл творів про природу і людей цих країн, зокрема, роботи «Дубовиця», «Нумана. Італія».
Перша персональна виставка художника відбулась у 1999 р. в художній галереї Заповідника. Тоді він подарував Заповіднику 9 живописних робіт, на основі яких і був створений персональний зал художника.
Б.М.Федоренко написав 2 тисячі живописних і сотні графічних робіт. Його твори знаходяться в багатьох музеях, галереях і приватних колекціях в Україні, Італії, Франції, Німеччині, Канаді, Ірландії.