4 грудня в мілітарному музеї науковцями Заповідника спільно з учнями Корсунь-Шевченківської гімназії була проведена година Пам’яті «Війна. Грані», приурочена до 50-річчя від дня народження Олега Собченка – Воїна-Захисника, добровольця російсько-української війни, повного кавалера ордена «За мужність», відомого громадського діяча, правозахисника, почесного громадянина м. Корсуня-Шевченківського, який загинув 24 січня 2023 року в бою з російськими окупантами в районі м. Вугледара Донецької області.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять Олега Собченка й усіх загиблих Героїв, поклали квіти до його портрета.

На заході прозвучали цікаві факти з життя відомого корсунця, фрагменти з його спогадів і фронтових дописів, розповіді про активну громадську діяльність.

Щемким і зворушливим був виступ голови громадського об’єднання «Мережимо Перемогу» Ольги Криволап – близького друга й однодумця Олега. Вона розповіла про знайомство з Олегом, про його багатогранні інтереси, правозахисну й екологічну діяльність, майстер-класи, проведені на садибі «Курінь Чорних Запорожців», в яких він брав активну участь, а також продемонструвала цікаві артефакти, привезені Олегом з війни. Захід закінчився екскурсією по виставці «Україна – понад усе!», під час якої учні ознайомилися з експонатами, переданими Заповіднику Олегом Собченком.

Ми щиро вдячні нашим захисникам за можливість жити, учитися, мріяти.