До свята Івана Купала в Заповіднику був проведений майстер-клас «Магія свята», під час якого всі охочі могли сплести купальський вінок. Для виготовлення вінків працівники Заповідника зібрали на луках, у полях і на берегах р. Росі понад 20 видів рослин, більшість з яких зростає в Корсунь-Шевченківському парку. Серед рослин були не лише добре всім відомі сокирки польові, деревій звичайний, м’ята, звіробій звичайний, а й нові для учасників заходу рослини – злинка однорічна, куничник очеретяний, підмаренник справжній тощо.
Дівчатка залюбки долучались до виготовлення купальських вінків, старанно вчилися плести духмяні трави, за покликом серця компонували рослини і тому кожний вінок виходив неповторним. Особливістю заходу було те, що до нього долучалися родинами. У творчих тандемах здебільшого працювали бабусі зі своїми онучками. Дівчатка робили вінки для себе, а також для сестричок і мам, котрі чекали на них вдома. Бабусі – допомагали.
Творча атмосфера, яка панувала під час виплітання вінків, була доповнена спогадами про святкування Івана Купала до повномасштабного вторгнення рф в Україну, розповідями про дивовижні таємниці купальської ночі, почутими від людей старшого віку. Говорили також про важливість збереження звичаїв і традицій українського народу, про життя людей в гармонії з природою.
Дякуємо всім за участь у заході.
Організаторка майстер-класу Катерина Лоєнко, молодша наукова співробітниця