28 липня, у День Української Державності, на території Заповідника для дітей був проведений майстер-клас із об’ємної аплікації, під час якого виготовляли синьо-жовті прапорці й створювали карту України таких же кольорів. Кожна дитина мала змогу власноруч виготовити прапорець, а над картою працювали всі разом.
Верхня частина карти була створена з паперових синіх квітів волошки, яка в українському світосприйнятті є оберегом і символізує духовне коріння людини, вірність етнічній спадщині предків, а ще – святість, красу, честь, чистоту й приязнь. Нижня частина карти – з жовтих квітів соняшника, який є символом Сонця, праці й достатку, сили й добробуту, а в українській культурі – одним з образів Батьківщини-матері. До неї українці звернені своїми думками й справами, як квітка соняшника – до сонця.
На майстер-класі були присутні не тільки діти, а й дорослі, які охоче допомагали дітям. Виготовлення карти настільки захопило всіх присутніх, що в багатьох з’явилося бажання створити вдома таку оригінальну квіткову карту нашої прекрасної держави – України.
Майстер-клас провели наукові працівниці Заповідника Лариса Гребеніченко й Катерина Лоєнко.