З початком повномасштабної війни російської федерації проти України до м. Корсуня-Шевченківського приїхало багато вимушених переселенців з південних, північних і східних областей України, переважно жінок і дітей. Збільшилась кількість дітей і на території Заповідника, куди дорослі приводять їх на ігровий майданчик. Щоб урізноманітнити дозвілля дітей, науковці Заповідника започаткували проведення майстер-класів.
20 квітня молодша наукова співробітниця Лариса Гребеніченко проводила майстер-клас з писанкарства. Напередодні Великодня діти залюбки малювали писанки. Вони були різні, адже одні діти дослухались до порад і зображували орнаменти, характерні для українських писанок, інші – бажали зобразити щось своє. Це було втілення дитячих мрій про щасливе мирне життя. І діти, і дорослі із задоволенням також слухали цікаві розповіді про традиції українського писанкарства.
Молодша наукова співробітниця Катерина Лоєнко проводила майстер-клас з виготовлення птахів-мотанок з ниток. Було виготовлено понад двадцять яскравих іграшкових птахів, кольори для яких обирали самі діти. Виготовлену власноруч пташку кожен міг узяти собі на згадку. Катерина Лоєнко цікаво розповідала дітям про пернатих, які мешкають у Корсунь-Шевченківському парку, відповідала на дитячі численні запитання.
У майстер-класах брали участь діти віком від трьох до тринадцяти років з різних міст України.