18 травня, у Міжнародний день музеїв, на території Заповідника була презентована пересувна виставка «Мальовнича Україна» за «Книгою-розмальовкою про Україну, українців, мир і свободу».  Ідея видання такої книги виникла в молодої тернополянки Віри Грабчук під враженнями від автоподорожі Україною, яку вона здійснила влітку 2021 року, проїхавши з Тернополя до Слов’янська. Разом з подругою-художницею Лізою Глибченко, засновницею Color Up Pease, вони започаткували проєкт «Розмалюй Україну».  До створення книги-розмальовки долучилися респонденти віком від 13 до 53 років з усіх куточків України, а також із США і Грузії.  Однією з них стала й наша колега Ірина Коваленко, світлину якої «Палацовий ансамбль в осінню пору» вміщено до книги.

Малюнки за книгою-розмальовкою діти створювали впродовж грудня 2022 року – березня 2023 року. На виставці представлено 20 світлин з книги та 20 дитячих розмальовок, на яких зображено різні куточки нашої країни.

У подальшому плануємо експонувати виставку «Розмалюй Україну» на території Заповідника під час проведення різних заходів, про що будемо повідомляти в анонсах на сайті Заповідника і сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

Авторки виставки: Галина Давиденко, завідувачка науково-методичного відділу освітньої роботи, Лариса Гребеніченко, молодша наукова співробітниця.