18 травня музейна спільнота світу відзначила професійне свято – Міжнародний день музеїв. Воно спонукає музейників якомога ширше показувати ресурси, можливості й потенціал сучасних музеїв. Не стоїть осторонь цих завдань і Заповідник. Цього дня для корсунців і гостей міста науковці підготували й провели різноманітні пізнавальні заходи.
Незважаючи на холодну погоду, розпочалися вони на території Заповідника презентацією фотовиставки «Біорозмаїття Корсунського парку». Її авторка, молодша наукова співробітниця відділу охорони природи Катерина Лоєнко, представила відвідувачам багатий і унікальний світ природи Корсунь-Шевченківського парку. На виставці експонувалося 55 яскравих світлин не тільки добре відомих представників флори й фауни, а й таких, що потребують особливої пильності, щоб запримітити їх, гуляючи парком.
Глибоким за змістом, цікавим і пізнавальним був етнографічний захід «Родинна святиня». Особливістю було те, що він супроводжувався виставкою унікальних етнографічних предметів не з музейних колекцій, як зазвичай, а з речей, які зберігаються в родинах корсунців, у їх числі й працівників Заповідника. Її основу склали стародавні вишиті жіночі та чоловічі сорочки, яких було представлено понад 20. Для експонування свої родинні святині люб’язно надали Галина Опалат, Лідія Проценко, Парасковія Степенькіна, Лідія Овсієнко. Незабутнє враження на учасників заходу справило неформальне спілкування з гостями – Людмилою Бистровою і Валентиною Фесенко, які продемонстрували й захопливо розповіли присутнім про свої родинні сорочки. З не меншою цікавістю учасниками заходу була сприйнята й щемлива поезія Валентини Фесенко про сімейні святині, бо вишита сорочка – це символ роду, оберіг і невід’ємна складова української ідентичності. А сьогодні вишиванка – це один із символів спротиву ворогу й віри в нашу перемогу. Започаткований етнографічний проєкт «Родинна святиня» ми обов’язково продовжимо після перемоги над окупантами. Підготувала захід старша наукова співробітниця Олена Райкова.
Для найменших корсунців і дітей, які тимчасово проживають на території нашого міста, молодша наукова співробітниця Лариса Гребеніченко провела конкурс малюнків на асфальті «Україна – мирна країна». Незважаючи на холодний і похмурий день, діти із завзяттям і гарним настроєм відтворювали на асфальті кольорові епізоди мирного життя, казкових персонажів з улюблених мультфільмів, державну символіку України тощо. Переконані, що такі заходи дарують дітям не лише задоволення, а й виховують у них почуття відповідальності, доброзичливості один до одного й патріотизму.
Проведені заходи – це лише невелика частина із запланованого. Попереду ще багато нових і цікавих задумів, з якими науковці Заповідника обов’язково поділяться з вами після Перемоги.