Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник

Музей історії Корсунь-Шевченківської битви

Музей історії Корсунь-Шевченківської битви заснований в 1945 році. Під його експозицію було відведено перший поверх палацу, пам’ятки архітектури національного значення останньої чверті ХVІІІ – ХІХ ст. У 1977 році при Музеї була відкрита художня галерея, у 1981 році – історичний музей. На базі Музею в 1994 році був створений Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник. Музей увійшов до його складу на правах науково-дослідного відділу.
Сучасна експозиція музею створена в 2005 році у 8 залах, де представлено понад 3 тисячі експонатів. Експозиція висвітлює історію Корсунь-Шевченківської наступальної операції на тлі подій історії Другої світової війни на теренах України. Її особливістю є об’єктивний показ подій з двох точок зору – радянської і німецької – на основі архівних матеріалів і фондових колекцій Заповідника.
В експозиції представлені численні меморіальні комплекси (фотографії, нагороди, документи, особисті речі) солдатів й офіцерів – учасників операції обох воюючих сторін, подано значну кількість предметів обмундирування і спорядження, унікальних зразків зброї військ Червоної армії, Вермахту й СС.
В одному із залів представлена діорама «Корсунь-Шевченківська битва. 1944 рік», створена в 1969 році.

Експозиція дозволяє простежити особливості кожного етапу операції, участь у бойових діях різних родів військ, долі окремих учасників операції, становище цивільного населення під час нацистської окупації і безпосередньо під час боїв. Значна увага приділена участі в операції жителів міст і сіл України, мобілізованих до Червоної армії під час другої хвилі мобілізації (1943–1944 роки; «чорносвитники»).
Експозиція розрахована на відвідувачів різного віку й уподобань.
Центральний зал палацу – виставковий. Окрім виставок, у ньому відбуваються музейні заходи, зустрічі, концерти тощо.
На майданчику перед музеєм представлені зразки озброєння і військової техніки Червоної армії.
Завідувачка музею історії Корсунь-Шевченківської битви – Тетяна Полякова.
Телефон музею +38 (04735) 24765.

Світлина Ірини Коваленко