16 листопада в Заповіднику відбулися П’ятнадцяті наукові читання «Нові дослідження з історії Корсунщини», в яких взяли участь 7 науковців. Вони оприлюднили результати останніх наукових розвідок.
Три наукові повідомлення були присвячені історико-біографічним дослідженням. Так, кандидатка історичних наук, завідувачка художньої галереї Світлана Костенко розповіла про представників учительської династії Малафєєвих, які працювали в навчальних закладах нашого краю. Завідувачка науково-методичного відділу освітньої роботи Галина Давиденко оприлюднила нові дані про власників чавуноливарних заводів у м. Корсуні Дизеронів, завідувачка музею історії Корсунь-Шевченківської битви Тетяна Полякова познайомила присутніх з творчістю іконописця і художника Семена Власенка, уродженця м. Корсуня.
Етнографічним дослідженням присвятили свої виступи старша наукова співробітниця Олена Райкова, яка розповіла про жінок-майстринь будівельної справи, і наукова співробітниця Анна Зубко, у науковому повідомленні якої йшлося про збут глиняного посуду майстрами-гончарами на Корсунщині в ХХ ст.
Заступниця директора Заповідника з наукової роботи Лідія Овсієнко охарактеризувала невелику, але досить цікаву й цінну колекцію металевих сокир ХІ–ХІІІ ст. у фондовому зібранні Заповідника.
Про доповнення новими деревними видами насаджень Корсунь-Шевченківського парку на початку ХХІ ст. розповіла молодша наукова співробітниця Катерина Лоєнко.
Наукові повідомлення, оприлюднені на Наукових читаннях, будуть опубліковані в журналі «Корсунський часопис» наступного року.
Організаторка Наукових читань – Лідія Овсієнко