23 січня 2024 року, напередодні першої річниці з дня загибелі Олега Собченка, у мілітарному музеї Заповідника відбувся музейний захід «ОЛЕГ СОБЧЕНКО. ГРАНІ НЕЗЛАМНОСТІ», підготовлений науковцями Заповідника спільно з учнями Корсунь-Шевченківської гімназії.

На заході були присутні найрідніші люди Олега – мама Ольга Федорівна й брат Андрій, а також його друзі, однодумці й учнівська молодь. Серед гостей були й рідні загиблих корсунців – мама й бабуся Сергія Білоушенка Руслана й Олена Білоушенки, рідна сестра Олександра Бардалима Наталія Бардалим-Новак.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх загиблих Героїв.

Під час заходу було багато щемних спогадів: Галина Щербанич, колишня класна керівниця Олега і вчителька української мови й літератури Корсунь-Шевченківської гімназії, розповіла про шкільні роки, улюблені предмети й людяність свого колишнього учня; Галина Добровольська, відома журналістка, директорка місцевого радіо «НА ХВИЛІ КОРСУНЯ», волонтерка й близький друг Олега – про спільні екологічні проєкти, його правозахисну й громадську діяльність, любов до дітей. Андрій Собченко розповів про омський період життя брата, його захоплення спортом та участь в АТО й повномасштабній війні, про хвилюючі короткі зустрічі з ним на фронті. Емоційним був виступ Антоніни Жили, талановитої поетеси, яка прочитала нещодавно написаний вірш, присвячений Олегу Собченку. На заході також прозвучав вірш Вікторії Єлисеєвої, колишньої викладачки мистецької школи імені К.Г.Стеценка, поетеси й композиторки, присвячений Олегу Собченку, який прочитала учениця гімназії Ксенія Болдирєва. Емоційності заходу додали відеоролики, змонтовані Ольгою Криволап, близьким другом й однодумцем Олега, до 50-річчя від дня його народження. Цікавими фактами про спільну роботу по врятуванні р. Росі поділився Владлен Ковтун, почесний громадянин м. Корсуня-Шевченківського, друг й однодумець Олега Собченка.

Захід закінчився словами вдячності Олегу Собченку й усім Героям за захист, за подаровану віру в Перемогу.

Вічна й світла пам’ять Героям!