9 – 10 грудня в Заповіднику відбулась онлайн-конференція «Літопис історії України: нові дослідження». Це – ювілейна, десята, науково-практична конференція, яку проводив Заповідник.

Заявки на участь у конференції надіслали 58 науковців з 12 областей України: Вінницької, Волинської, Житомирської, Київської, Одеської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської і м. Києва. Серед учасників конференції – вчені з національних і державних університетів, викладачі коледжів, працівники центральних державних архівів, науковці національних і державних заповідників, обласних і міських музеїв, представники історичних товариств і громадських організацій, краєзнавці.

Спочатку планувалось проведення конференції в стінах Заповідника, однак через карантинні обмеження було вирішено провести її в онлайн-форматі. Технічні засоби для її проведення були придбані за рахунок антикризового гранту Українського культурного фонду.

В онлайн-конференції взяли участь 33 науковці. Було обговорене широке коло питань з історії України, оприлюднені результати нових досліджень з краєзнавства, етнографії, мистецтвознавства, літературознавства й музикознавства, а також презентовані зібрання, які зберігаються в архівах, заповідниках і музеях. З окремих питань відбулись дискусії.

Умовами конференції була передбачена заочна участь, чим скористались 25 науковців. Їх наукові повідомлення, як і доповіді й повідомлення учасників онлайн-конференції, будуть опубліковані в збірнику матеріалів науково-практичної конференції «Літопис історії України: нові дослідження», який буде виданий у 2022 році.

Організація трансляції онлайн-конференції здійснена Іриною Коваленко, співробітницею Заповідника.

Організаторка конференції – Лідія Овсієнко, заступниця директора Заповідника з наукової роботи.