Започаткований у 2020 році. Мета проєкту: поглиблювати інформованість відвідувачів Заповідника про уродженців краю, які здійснили вагомий внесок у розвиток історії і культури України; формувати національну свідомість, розуміння цінності історико-культурної спадщини українського народу; популяризувати фондові колекції Заповідника.
Проєктом передбачено створення виставок, відеофільмів, організацію лекторіїв, конкурсів, музейних заходів тощо, залучення до участі в заходах студентської та учнівської молоді.
У 2020 році в рамках проєкту створений відеоролик «Маестро Василь Авраменко» (до 126-ї річниці від дня народження українського хореографа й балетмейстера), який на сторінці Заповідника в соціальній мережі Фейсбук переглянуло понад 1 200 осіб; у меморіальному музеї К.Г.Стеценка в с. Квітках діяла виставка «Родина Кирила Стеценка: внуки і правнуки», присвячена 138-й річниці від дня народження видатного композитора Кирила Стеценка; у літературно-меморіальному музеї І.С.Нечуя-Левицького в смт Стеблеві експонувались виставки до 182-ї річниці від дня народження письменника.