У Корсуня-Шевченківського, як і в кожного міста – своя історія, своя доля  і своє обличчя. Разом з тим, місто не схоже на інші невеликі містечка України. Його історія багатолітня, складна й цікава. Ще й донині її вивчають і досліджують. Долі людей, які тут народилися та жили, події, що тут відбулися, увійшли в літопис історії України яскравими й захопливими сторінками.

Екскурсія містом – це не тільки подорож у просторі, але і в часі. Починається вона з території Заповідника і проходить найстарішими вулицями й площами міста. Під час екскурсії кваліфіковані екскурсоводи допоможуть поринути в минулі епохи; відчути присутність славетних гетьманів і козацьких ватажків, геніальних митців, відомих і невідомих земляків, звичайних містян і корсунців, які залишили помітний слід в історії міста; побачити Корсунь таким, яким бачили його жителі упродовж багатьох століть; опинитися на місцях важливих історичних подій; уявити фортецю, храми, будівлі, яких вже немає, підземні ходи, які вели до р. Росі; захопитися мальовничими краєвидами.

Екскурсія розрахована на різні категорії відвідувачів і цікава як для корсунців, які можуть дізнатися багато нового й побачити те, що довго лишалось непоміченим, так і для гостей, які відкриють для себе ще одне історичне місто в Україні й, можливо, приїдуть сюди знову.