19 лютого в художній галереї Заповідника відбувся музейний захід «Пісня в боротьбі за Незалежність», присвячений Дню Героїв Небесної Сотні, проведений у рамках соціально-культурного проєкту «З Україною в серці».
Серед запрошених були учасники Революції Гідності й бойових дій на Сході України, містяни, молодь.
На заході виступив кандидат історичних наук Станіслав Степенькін, завідувач історичного музею Заповідника, який розповів про основні віхи боротьби українського народу за свою незалежність.
Спогадами про участь у революційних подіях на Майдані Незалежності в м. Києві поділився Павло Крисяк. На Майдані він був з першого й до останнього дня. Звідти разом з іншими добровольцями-майданівцями пішов на війну, щоб захистити завоювання Революції Гідності й територіальну цілісність України від посягань російських окупантів. Воював у добровольчому батальйоні «Миротворець», демобілізувався в 2015 році. Його розповідь про перебіг подій на Майдані була виваженою, по-чоловічому скупою й від того ще більш хвилюючою і переконливою. Павло Олександрович передав Заповіднику шеврон Полку поліції особливого призначення «Миротворець».
Щирим й емоційним був виступ очевидця і учасника подій на Майдані Незалежності Володимира Бараненка, голови Корсунь-Шевченківської районної організації Всеукраїнської екологічної ліги. Він створив власний фотолітопис подій, які відбувалися в м. Києві й першим відгукнувся на прохання науковців Заповідника передати свої фото з Майдану для експонування. Його світлини були використані під час створення виставки «Україна – понад усе!». На заході Володимир Васильович передав Заповіднику каску, яка була відібрана в «тітушок» на блокпосту в м. Корсуні-Шевченківському 20 лютого 2014 року.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні й воїнів, які віддали своє життя за вільну й незалежну Україну.
Як завжди на високому професійному рівні прозвучали пісні патріотичної тематики у виконанні чоловічого народного козацького гурту «Манжари» Корсунь-Шевченківського міського будинку культури. Нікого не залишили байдужими пісні, написані й виконані Сергієм Калініченком, відомим на Корсунщині співаком, композитором і музикантом.
Значний емоційний вплив на учасників заходу мав виступ дуетів у складі талановитих співачок і композиторок, сестер Валентини Гринюк і Тамари Вінглевської, а також Тамари Вінглевської та її учениці Аліни Софієнко.
Організаторка заходу Галина Давиденко, завідувачка науково-методичного відділу освітньої роботи. Світлини Ірини Коваленко.