11 червня 2021 року в центральній залі палацу відбулася презентація унікальної виставки «Відкрий для себе Антарктиду», яку надав Заповіднику Національний антарктичний науковий центр. Вона була створена в цьому році, до 25-річчя передачі Україні Великою Британією антарктичної науково-дослідної станції «Фарадей», і розповідає про роботу наших полярників на крижаному континенті.

Репрезентували виставку Юрій Отруба, учасник шести антарктичних експедицій,керівник 25 української антарктичної експедиції, й Олена Марушевська, експерт із зв’язків з громадськістю Національного антарктичного наукового центру. На заході були присутні екологи, науковці, журналісти, краєзнавці, студенти Корсунь-Шевченківського педагогічного фахового коледжу імені Т.Г.Шевченка, діти з дитячого табору «Країна веселкова», що діє на базі Корсунь-Шевченківського центру дитячої та молодіжної творчості й інші.

Привітала й подякувала гостям за можливість познайомитися з унікальною виставкою директорка Заповідника, кандидатка історичних наук, заслужена працівниця культури України Парасковія Степенькіна. Про життя і роботу на станції «Академік Вернадський» розповів Юрій Отруба. Він також провів цікаву екскурсію по виставці. Приємною несподіванкою для гостей заходу стало те, що учасником двох українських антарктичних експедицій (12-ї і 13-ї) був корсунець Володимир Глєбов. На станції він працював кухарем, а тому в своєму виступі не тільки поділився досвідом зимівлі, а й розповів про раціон полярників. Олена Марушевська повідала маловідомі факти про Антарктиду, весело й цікаво провела вікторину з врученням пам’ятних сувенірів для найактивніших її учасників. Присутніх зацікавила проблема утилізації сміття на континенті. Її порушив у своєму виступі голова Корсунь-Шевченківської районної організації Всеукраїнської екологічної ліги Володимир Бараненко. Виступи чергувалися з показом цікавих відеофільмів, кліпів про Антарктиду та її чотириногих мешканців. Захід був цікавим і пізнавальним як для дітей, так і для дорослих. Піднесений настрій подарували пісні «Славетний Корсунь» і «Чорнобривці» у виконанні Валентини Гринюк, талановитої виконавиці й композиторки, лауреатки міжнародних і переможниці багатьох Всеукраїнських конкурсів і фестивалів.

Запрошуємо корсунців і гостей міста відвідати виставку. Дотримання карантинних обмежень обов’язково.