26 квітня, до 35-х роковин з дня найбільшої техногенної катастрофи на нашій планеті – аварії на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС), в історичному музеї Заповідника відбулась презентація виставки «Атомом розтерзана весна». Назва виставки є досить символічною, адже весна 1986 року дійсно була розтерзана. Вона змінила життя мільйонів українців і громадян інших країн, життя багатьох людей розділила на «до» й «після». Катастрофа поставила перед людством багато проблем, які й досі повністю не вирішені.

Виставка присвячена корсунцям-ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, які в 1986–1987 і 1989 роках працювали в 30-кілометровій зоні ЧАЕС.

На презентації авторка виставки, молодша наукова співробітниця Ірина Пасницька нагадала присутнім хронологію подій тієї «розтерзаної весни», яка назавжди чорними літерами була вписана в історію людства, і розповіла про корсунців, чиї матеріали (фото, документи, нагороди, особисті речі) представлені на виставці.

Завідувач історичного музею Станіслав Степенькін розповів про те, як керівництво колишнього СРСР намагалось приховати факт аварії. Заступник директора Заповідника з наукової роботи Лідія Овсієнко акцентувала увагу присутніх на необхідності запису свідчень ліквідаторів аварії на ЧАЕС і пересічних громадян про цю трагічну подію.

Присутні на презентації відвідувачі поділились своїми спогадами про те, як дізнались про аварію на ЧАЕС і як самотужки намагались убезпечити себе й свої родини від негативного впливу радіації.

Світлини Ірини Коваленко.