«Сторінки історії Корсунь-Шевченківської наступальної операції»
Сучасна експозиція музею історії Корсунь-Шевченківської битви висвітлює хід бойових дій з двох точок зору: радянської і німецької. Для цього використано понад 3 тисячі документів, світлин, предметів спорядження та обмундирування, зброї тощо обох воюючих сторін. Однак багато музейних предметів зберігаються у фондах і використовуються для створення тимчасових виставок. Нещодавно в Музеї створена виставка «Сторінки історії Корсунь-Шевченківської наступальної операції» (з фондової колекції Заповідника). Вона яскраво ілюструє джерела надходження до фондів матеріалів про війська Вермахту й СС.
На виставці представлені: фотоапарат, годинник фірми «Doxa», м’ясорубка, ложка й виделка столові, футляр для зберігання хлорки (використовували для того, щоб проводити дезінфекцію води), знайдені червоноармійцями й місцевими жителями в Хильках, Гуті Селищенській, Петрушках, Корсуні-Шевченківському.
Гімнастерка солдата Вермахту, суконний шолом, гетри, пояс парадний офіцера імперської робочої служби надійшли з виставки трофейного обмундирування при Міністерстві внутрішніх справ УРСР (м. Київ) у 1946 році.
Флягу німецьку й книги передав громадянин Королівства Бельгії Мартін Богарт, дослідник історії Другої світової війни.
Гільза від снаряда зенітної гармати FlaK 38, патрони із зарядною планкою до гвинтівки «Маузер», трак гусениці самохідної артилерійської установки StuG ІІІ, знайдені на місцях боїв, надійшли від членів археологічних пошукових загонів Ігоря Мусатенка й Олександра Назарова.
На виставці представлено багато світлин й інших цікавих експонатів.
Організаторка виставки Лариса Гребеніченко, молодша наукова співробітниця.
Виставка діятиме до 30 березня.
Запрошуємо відвідати музей історії Корсунь-Шевченківської битви.