До 375-ї річниці битви під Корсунем в історичному музеї Заповідника розгорнуто книжкову виставку «Сторінки козацької слави», де представлено 33 книги з наукової бібліотеки Заповідника, що розповідають про героїчні сторінки історії  України козацької доби.

Книги згруповані за трьома темами: «Ключові події Національно-визвольної війни українського народу середини ХVІІ ст. та їх учасники», «Гетьман України Богдан Хмельницький», «Корсунщина козацької доби».

На виставці експонуються збірники документів, енциклопедичні видання, наукові праці М.Грушевського, Д.Яворницького,  В.Смолія, В.Степенкова, І.Стороженка. Для дослідників історії Корсунщини цінною є книга «Корсунь козацький» Ю.Мицика і С.Степенькіна, яка ґрунтується на маловідомих архівних джерелах з історії корсунського краю.

На виставці представлена лише невелика частина найціннішої літератури з історії українського козацтва, яка є в зібранні  наукової бібліотеки Заповідника. Мета виставки – привернути увагу відвідувачів до історії українського козацтва, спонукати до її вивчення на основі достовірних джерел і ґрунтовних наукових досліджень.

Виставка діятиме до 1 липня 2023 року.

Авторка виставки – Ірина Пасницька, в.о. завідувача історичного музею