На ній було представлено 48 дитячих робіт, виготовлених під час проведення майстер-класів, які відбулись у Заповіднику в березні-вересні 2022 року й у січні, квітні  2023 року. Усього було проведено 23 майстер-класи: 10 – патріотичного спрямування, 4 – етнографічні, 9 – природничих. На майстер-класах побувало 387 дітей віком від 3 до 14 років, серед яких переважна більшість – переселенці з Харкова, Маріуполя, Краматорська, Херсона, Києва, Білої Церкви й інших міст України.

У техніці об’ємної аплікації з кольорового паперу діти створювали жовто-сині прапорці, карту України, прапорці країн Європейського Союзу і прапор ЄС, янголяток, а з кольорових ниток – метеликів і квіти. З ниток виготовляли мотанки: янголяток (обереги для українських воїнів), пташок, жуків-сонечок. З лугових трав і квітів робили справжні витвори мистецтва –  чудові купальські віночки (до Свята Івана-Купала), букетики (маковійчики; до Свята Маковія), ляльки-обереги. Також напередодні Великодня діти малювали писанки, а до Різдва Христового виготовляли різдвяні віночки.

На виставці була представлена лише невелика частина дитячих робіт, адже більшість виробів діти забрали із собою, а обереги працівники Заповідника через волонтерів передали на фронт українським воїнам.

Авторки виставки: Галина Давиденко, завідувачка науково-методичного відділу освітньої роботи, Лариса Гребеніченко, молодша наукова співробітниця.