У перші вихідні жовтня проводяться Всесвітні дні спостережень за птахами (World Birdwatch), започатковані в 1993 році Міжнародною організацією охорони птахів. У них беруть участь як науковці, так і пересічні громадяни, яких цікавлять птахи. Під час спостережень вони фіксують, які види пернатих зустрічаються в даній місцевості, в якій кількості, особливості їх поведінки. Основна мета акції – це заохочення дітей і дорослих до пізнання світу птахів і привернення уваги до їх збереження.
Цього року Заповідник вперше підтримав світову ініціативу та в рамках екологічного проєкту «Збережемо довкілля» провів орнітологічну зустріч «Прогулянка бердвочінга». Підготувала її молодша наукова співробітниця відділу охорони природи Катерина Лоєнко. Маршрут прогулянки спостерігачів за птахами пролягав понад р. Россю. На її плесі в цю пору можна побачити досить неполохливих птахів: чепуру велику білу, чаплю сіру, курочку водяну, пірникозу малу, крижнів.
Учасниками екологічної зустрічі стали юні природолюби. У бінокль діти із захопленням спостерігали за пернатими, які зараз мешкають на території парку, а ще склали перелік птахів, яких вдалося побачити. Їх 5 видів: повзик, чепура велика біла, чапля сіра, крижень, яструб. Також допитливі дітлахи уважно обстежили ялини, намагаючись у їх густих кронах побачити сов, із цікавістю роздивлялися пташині гнізда, які траплялися на маршруті.
Екологічний захід «Прогулянка бердвочінга» всім дуже сподобався, подарував незабутні моменти спілкування з природою.
Щиро дякуємо дітям за участь у заході.
Вивчаймо й бережімо природу рідного краю.