Зима – найулюбленіша пора дітлахів, бо саме взимку найбільше свят й омріяних подарунків – іграшок і солодощів. Одним з найбажаніших дитячих зимових свят є День святого Миколая, який, згідно з повір’ям, у ніч на 19 грудня кладе під подушку слухняним дітям подарунки.

До Дня святого Миколая в історичному музеї Заповідника відкрито виставку «Світ дитячої іграшки», на якій представлено понад 70 експонатів. Це іграшки, якими бавились діти в 1930–1940-х роках і в другій половині ХХ ст., тому їх уже не можна побачити на полицях сучасних магазинів. Свого часу вони належали бабусям і дідусям, мамам і татам нинішніх дітей. Представлені іграшки виготовлені переважно з гуми, пластмаси, які набули широкого використання у 1960–1980-х роках, металу. Є й м’які іграшки, проте їх не багато.

Крім забавляння дітей, іграшки виконують ще й педагогічну функцію, адже граючись, діти навчаються і розвиваються. На виставці представлені іграшки, що розвивають рухові навички й сприйняття, знайомлять дітей з навколишнім світом, сприяють їх фізичному й розумовому розвитку.

Більшість іграшок, які представлені на виставці, раніше були майже в кожній родині, але про окремі з них діти могли лише мріяти. Стан збереження деяких іграшок майже ідеальний, адже діти дорожили ними й ставилися до них бережно.

Колекція іграшок у фондовому зібранні Заповідника невелика. Однак ми сподіваємось, що завдяки небайдужим корсунцям вона буде поповнюватися. Тож, якщо у вас є старі іграшки, не паліть їх і не викидайте на смітник, а передавайте в Заповідник.

Виставка «Світ дитячої іграшки» діятиме до 19 січня 2022 року.

Авторка виставки Ірина Пасницька, молодша наукова співробітниця.

Запрошуємо відвідати історичний музей Заповідника.