Запрошуємо на пішохідну екскурсія «Тут починався Корсунь», під час якої ви здійсните подорож на місце, де в 1032 році Великим князем Київським Ярославом Мудрим була зведена фортеця, яка поклала початок нашому місту.
На лівому березі р. Росі при впадінні в неї р. Корсунки на овальному гранітному мисі знаходиться городище ХІ–ХІІІ ст. – це залишки фортеці Корсунь, що входила до складу Пороської захисної лінії, яка була створена в ХІ – ХІІ ст. з метою захисту південного кордону Русі від кочовиків.
Корсунська фортеця була побудована однією з перших, у 1032 році. Саме цей рік вважається датою заснування міста. Відомі чотири літописні згадки про Корсунь ХІ – початку ХІІІ ст., що свідчить про значення міста в історії Русі.
Західніше фортеці й на гранітних островах р. Росі в ХІ – першій половині ХІІІ ст. існувало поселення, яке разом з фортецею становило єдиний комплекс – дитинець, посад. Археологами там виявлені залишки жител, господарських споруд, а також багато предметів побуту, знарядь праці, посуду, зброї того часу.
Під час екскурсії на городище ХІ – ХІІІ ст. ви дізнаєтесь про те, як зводилась фортеця, яке значення вона мала. Почуєте захоплюючу розповідь про життя людей на порубіжжі зі Степом, про боротьбу руських воїнів проти кочовиків, а також руських князів за право володіння Корсунем.
З городища відкривається чудова панорама міста, на кілька кілометрів проглядаються його околиці.
Екскурсія буде цікавою як для дітей, так і для дорослих.